Hər zaman müxtəlif film festivalları və tədbirləri təşkil edən “28 Cinema” kinoteatrı Yaponiyanın Azərbaycandakı səfirliyinin təşkilati dəstəyi və “JTİ” şirkətinin sponsorluğu ilə Azərbaycanda Yaponiya Film Festivalına start verib.
Festivalın açılışı ilə əlaqədar olaraq kinoteatr iyun ayının 19-da kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün mətbuat konfransı keçirib. Konfransda “JTİ” şirkətinin Korporativ Məsələlər və Əlaqələr üzrə meneceri Əli Verdiyev, Yaponiyanın Azərbaycan Respublikasındakı səfirliyinin mədəniyyət şöbəsinin müdiri 3-cü katib Fukuda Yusuke, “28 Cinema” kinoteatrının İcraçı Direktoru Elnarə Rəhimova iştirak edib.
Festival “28 Cinema” kinoteatrında iyunun 20-dən 23-dək keçiriləcək. Festivala giriş pulsuzdur. Seanslar haqqında ətraflı məlumat 28cinema.az saytında və kinoteatrın rəsmi Facebook səhifəsində yerləşdirilib.

Japanese Film Festival starts in 28 Cinema
28 Cinema constantly organizes various film festivals and other events, launched the Japanese Film Festival in Azerbaijan with the support of the Embassy of Japan in Azerbaijan and the sponsorship of the company "JTİ".
In connection with the opening of the festival on June 19, the cinema hosted a press conference for representatives of the media. The press conference was attended by the manager of JTİ for corporate issues and relations Ali Verdiyev, the third secretary of the culture department of the Japanese Embassy in Azerbaijan Fukuda Yusuke, and the executive director of "28 Cinema" Elnara Ragimova.
The festival will be held at the movie theatre 28 Cinema from June 20 to 23. The entrance to the festival is free. Detailed information about the program is available on the site 28cinema.az and the official page of the cinema in the social network Facebook.