“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində Hindistan, ABŞ və Fransa istehsalı olan “Bir gün kinoda” dramının nümayişi keçirilir.
Rejissor və ssenari müəllifi Pan Nalindir.
Film qismən əsas personaj kimi Qərbi Hindistanın Suaraştra bölgəsində, Qucarat əyalətində bir kənddə doğulub boya-başa çatan rejissorun tərcümeyi-halı üzərində çəkilib.
Filmin dünya premyerası 10 iyun 2021-ci ildə Tribeca Film Festivalında oldu. Film daha sonra Pekin Beynəlxalq Film Festivalında nümayiş etdirilib, burada Tiantan Mükafatına namizəd olub, həmçinin Valyadolid Beynəlxalq Film Festivalında Ən Yaxşı Film mükafatını qazanıb.
Baş rollarda Bhavin Rabari, Riça Mina, Rahul Koli və Tia Sebastian yer alıblar.
Film haqqında qısa məlumat: Filmdəki kimi yaşamaq milyonlarla insanın arzusudur. Kino sehri doqquz yaşlı gənc Samayın ürəyini fəth edəndə, xəyallarının real olması üçün yeri və göyü hərəkətə gətirməyə hazır olan oğlan, onu gözləyən ürəkağrıdan anlardan xəbərsizdir.
Qeyd etmək istərdik ki, “Bir gün kinoda” filminin Azərbaycanda nümayişi üçün eksklüziv hüquqlar yalnız “CinemaPlus” kinoteatrındadır.

Festival film 'Once Upon a Time at the Movie' only at CinemaPlus
The chain of the cinemas CinemaPlus hosts a screening of the drama “Once Upon a Time at the Movie” produced by India, the USA and France.
The film is directed and written by Pan Nalin.
The film is partly based on the biography of the director, who, like the main character, was born and raised in a village in the Suarashtra region of Western India, the state of Gujarat.
The film had its world premiere on June 10, 2021 at the Tribeca Film Festival. Later the film was shown at the Beijing International Film Festival, where it was nominated for the “Tiantan” Award, and also won the Best Film award at the Valladolid International Film Festival.
Starring characters are Bhavin Rabari, Richa Meena, Rahul Kohli and Tia Sebastian.
Briefly about the film: Living like in a movie is the dream of millions of people. When nine-year-old Samai first appeared in the cinema, his heart was won forever. And now the boy from the slums is ready for anything to have a movie with him every day.
We would like to note that the exclusive rights to show the film "Once Upon a Time at the Movie" in Azerbaijan are available only to the "CinemaPlus".