Bu həftənin yenilikləri yalnız CinemaPlus-da - VIDEO
Argentina və İspaniyanın istehsalı olan “Əsas rol” filmi 78-ci Venesiya Film Festivalının müsabiqə proqramı çərçivəsində təqdim olunub.
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində iyunun 23-dən Arqentina və İspaniya istehsalı olan “Əsas rol” komediya filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissorları: Mariano Kon və Qaston Düpra.
Baş rollarda: Antonio Banderas, Penelopa Kruz və Qaston Düpra.
Şöhrətpərəs milyarder mükəmməl film yaratmaq və adını tarixə yazdırmaq üçün yola çıxdı. Ssenari Nobel mükafatı laureatının kitabıdır, rejissor dəbli və ekssentrikdir, əsas rollarda seks simvol, milyonların kumiri və dramatik aktyordur. Bu, şedevr olacaq yoxsa problem?
“Cinayət şəhəri – 2” döyüş filmi
“Cinayət şəhəri – 2” sensasiyalı “Parazit” (2019) filminin nümayişindən bəri ən qısa müddətdə Koreya kassasında 3 milyon tamaşaçı həddini aşmağı bacaran filmdir.
2022-ci ildə “Cinayət şəhəri” filmin 3-cü hissənin çəkilməsi planlaşdırılır.
Filmin rejissoru: Li San-yön
Baş rollarda: Ma Don-sok, Son Sok-ku və Çxve Qvi-hva.
Xarizmatik əməliyyatçı Ma Sok-to xüsusi missiya ilə Taylanda göndərilir. Orada polislər turistlərə hücum edən qaçaq cinayətkarı tapmalı və tutmalıdırlar. Amma ora çatanda yeni səbəblər aşkarlanır...

Antonio Banderas and Penelope Cruz in the comedy “Official Competition”
The film “Official Competition”, produced in Argentina and Spain, was presented as part of the competition program of the 78th Venice Film Festival.
The film is directed by Mariano Cohn and Gaston Duprat.
Starring characters are Penelope Cruz, Antonio Banderas and Oscar Martinez.
In the center of the plot will be a vain billionaire who set out to write his name in history, taking up the creation of the perfect movie. The script is a book by a Nobel laureate, the director is fashionable and eccentric, the main roles are a broken sex symbol, the idol of millions and a high-browed dramatic actor. What is expected: to wait for a masterpiece or wait for trouble?
Action movie “The Roundup”
“The Roundup” is a film that managed to surpass the mark of 3 million viewers in the Korean box office in the shortest possible time since the release of the sensational film “Parasite” (2019).
In 2022, it is planned to start work on the 3rd part of the film.
The film is directed by Lee Sang-young.
Starring Characters are Ma Dong-seok, Song Sok-ku and Choi Gwi-hwa.
Charismatic operative Ma Sok-to is sent on a special mission to Thailand. There, the cops must figure out and catch an escaped criminal attacking tourists. But on the spot new circumstances are discovered ...