“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində 18 martdan Azərbaycan istehsalı olan “Olimpia” filminin nümayişi başlayır.
Mədəniyyət Nazirliyinin sifarişi ilə “Mozalan” studiyasının ekran işi melodram janrındadır.
Filmin rejissoru və prodüseri Əli-Səttar Quliyev, ssenari müəllifli Rüstəm Babazadə, təsvir rejissoru Nadir Mehdiyev, ikinci rejissoru Akif Rüstəmov, rəssamı Arif Niftiyev, bəstəkarı Roman Şulqa, icraçı prodüseri Tərlan Babayev, səs rejissoru isə Teymur Kərimovdur.
Rollarda: Qurban Ismaylov, Kəmalə Israfilova, Vidadi Həsənov, Mabud Məhərrəmov, Həcı Ismayılov, Rasim Cəfər, Günel Məmmədova, Azər Aydəmir, Vüsal Hacıqədir və Şamil Süleymanov.
Film haqqında qısa məlumat: Bu fərqli həyat hekayəsi 1980-ci ildə SSSRi paytaxtı olan Moskva şəhərində başlamış, 2015-ci ildə Azərbaycanın mənzərəli şimal-qərb bölgələrindən birində davam etdi və uzaq Kubada sona çatmışdır. Moskva Olimpiadasının bürünc mükafatçısı İlqar Süleymanov çoxdan peşəkar idmandan uzaqlaşaraq doğma qəsəbəsində sakit bir həyat yaşayır. İlqar yerli orta məktəbdə bədən tərbiyəsi dərsini apaprır, tez-tez radio dinləyir və boş vaxtlarını həmkarları - ən yaxın dostları Valeh və Dadaşla keçirir. Dostlar hər şənbə-bazar günlərini qəsəbədən bir az aralıqda yerləşən gölün sahilində balıq tutaraq, şən zarafatlar edərək, ev çaxırırından içərək həyatlarından həzz alırlar. Lakin hər axşam İlqar evə tək qayıdır, çünki şən olmasına baxmayaraq o tənha bir insandır. Nə ailəsi, nə uşaqı, nə gələcəyə bir baxışı, planları, inamı…Günlərin bir günü İlqarın evinin qapısı döyülür və həyatı tamamilə dəyişir.

Azerbaijani melodrama "Olympia" at “CinemaPlus”
The film was shot in the genre of melodrama by order of the Ministry of Culture of Azerbaijan in the Mozalan studio.
The director and producer of the film is Ali-Sattar Guliyev. Script writer is Rustam Babazade, cameraman is Nadir Mehdiyev, second director is Akif Rustamov, artist is Arif Niftiev, composer is Roman Shulga, executive producer is Tarlan Babayev and sound engineer is Teymur Kerimov.
The cast includes Gurban Ismayilov, Kamala Israfilova, Vidadi Hasanov, Mabud Mageramov, Haji Ismayilov, Rasim Jafar, Gunel Mammadova, Azer Aydemir, Vusal Hajikadyr and Shamil Suleymanov.
Briefly about the film: This special life story began in 1980 in Moscow, the capital of the USSR, continued in 2015 in one of the picturesque northwestern regions of Azerbaijan, and ended in distant Cuba. Ilgar Suleymanov, the bronze medalist of the Moscow Olympics, has long retired from professional sports and lives a quiet life in his hometown. Ilgar teaches physical education at the local high school, often listens to the radio and spends his free time with his colleagues Valeh and Dadash. Every Saturday and Sunday, friends have fun fishing on the lake near the village, joking and drinking homemade wine. But every night Ilgar returns home alone, because, despite his cheerfulness, he is a lonely person. No family, no children, no vision of the future, plans, beliefs... Once there is a knock on the door of Ilgar's house, and his life changes completely.