“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində Marvel Kainatının 28-ci filmi olan “Doktor Strenc: Dəliliklərin Multikainatında” fantastik superqəhrəman döyüş filmi getdikcə populyarlaşır. Biletlər kosmik sürətlə satılır.
Bu personaj haqqında ilk solo layihə 2016-cı ildə işıq üzü gördü. Bu film dünya üzrə 165 milyon dollarlıq büdcə ilə 677 milyon dollar gəlir əldə edib. Film 2019-cu ildə rəsmi olaraq elan edildi.
Rejissor orijinal Hörümçək adam trilogiyasının yaradıcısı Sem Reymi idi. Əvvəlcə qorxu filmi kimi təqdim edilən film janrını elmi fantastika elementləri ilə hərəkət-macəraya çevirdi.
Baş rollarda: Benedikt Kamberbetç, Elizabet Olsen, Peyçel MakAdams.
Müddəti 140 dəqiqə. Yaş həddi 12+.
Film haqqında qısa məlumat: Doktor Strencin sehrli macəralarının yeni mistik aləmlərdə və yeni düşmənlərlə qarşıdurmada davamı. Yeni filmdə Strenc, “Hörümçək adam: Geriyə yol yoxdur” filmindəki hadisələrdən sonra çoxlu kainatın azad edilməsinin nəticələrini düzəltməli olacaq.
Qeyd etmək istəyirik ki, “Doktor Strenc: Dəliliklərin Multikainatında” filmini “Dəniz Mall” Ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında Azərbaycanda ən son 4DX texnologiyası ilə izləyə bilərsiniz.
4DX innovativ kinoteatr texnologiyası kəskin süjetli blokbasterləri və qorxu filmlərini hərəkət, fırlanma və kreslo titrəyişlər, su damcıları və külək, ildırım və qar, sabun köpükləri və ətir kimi əlavə xüsusi effektlər ilə vizual effektlərini genişləndirir. Bunun nəticəsində 4DX, tamaşaçıları böyük ekranda baş verən hadisələrə sövq etməklə kino sənayesində ən valehedici formatlardan biri hesab olunur.
“CinemaPlus” hər zaman sizə xoş sürprizlər etmək və kino dünyasında olan ən son premyeralarla sevindirməyə hazırdır.

Popularity of fantastic action movie “Doctor Strange: The Multiversity of Madness”, which is the 28th movie in the Marvel Cinematic Universe is growing at the chain of the cinemas “CinemaPlus”.
The first solo project about this character was released in 2016. This tape collected a budget of $165 million at the worldwide box office. The work on the future film was officially announced in 2019.
The director was the creator of the original Spider-Man trilogy, Sam Raimi. The film, which was originally announced as a horror, changed the genre to an action-adventure with elements of science fiction.
Starring characters are Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen and Rachel McAdams.
Duration of the film is 140 minutes. Age limit is 12+.
Briefly about the film: The continuation of the magical adventures of Doctor Strange in new mystical worlds and in the confrontation with new enemies. In the new film, Strange will have to correct the consequences of the release of the multiverse, which arose after the events in the film in Spider-Man: No Way Home.
We would like to note that you can watch the film "Doctor Strange: In the Multiverse of Madness" at the "CinemaPlus" cinema located in the "Deniz Mall" shopping center with the latest 4DX technology in Azerbaijan.
Innovative 4DX cinema technology enhances the visual effects of action-packed blockbusters and horror films with additional special effects such as motion, chair rotation and jolts, water spray and wind, lightning and snow, soap bubbles and fragrance. As a result, 4DX is one of the most immersive formats in the film industry, drawing viewers into the action on the big screen.