“Gənclik Mall” TM-də yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında Qazaxıstan istehsalı olunan “Maço kimi” romantik komediya filminin premyeradan öncə mətbuat nümayişi keçirilib.
Jurnalistlər gərgin iş günündən sonra çoxlu pozitiv emosiyalar aldılar.
Filmin rejissoru Bakıcan Ciyenallı.
Baş rollarda Dastan Orazbekov, Kamşat Joldıbayeva və Abunasır Serikov.
Müddəti 100 dəqiqə. Yaş həddi 14+
Film haqqında qısa məlumat: Stomatoloq Damir çoxdan gözlənilən təklif alır: ABŞ-ın nüfuzlu tibb mərkəzində iş. Ancaq anası onu seçim qarşısında qoyur - ya ailə qurub gələcək həyat yoldaşı ilə uçub gedir, ya da ölkədə qalır. Damir xəstəsindən öyrənir ki, müəyyən bir tanışlıq agentliyi var və orada pikap məşqçisi Ardak ona kömək etməyə hazırdır. O, belə çətin işin öhdəsindən gələcəkmi? Axı Damirin, cəmi 2 ay vaxtı var.
Tədbirin təşkilində “Etiler” restoranı, “Light in Black” kreativ şirkəti və Şeh Su dəstək göstəriblər.
Qeyd etmək istəyirik ki, “Maço kimi” filmi yalnız “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində nümayiş olunur.

The pre-premiere press screening of the romantic comedy produced by Kazakhstan - "Almost Macho" was held in the premium class cinema "CinemaPlus", located in the shopping center "Ganclik Mall".
Journalists received positive emotions after a busy day.
The film is directed by Bakyjan Djienalli.
Starring characters are Dastan Orazbekov, Kamshat Zholdybayeva and Abunasyr Serikov.
Duration of the film is 100 minutes.
Age limit is 14+
Briefly about the film: Dentist Damir receives a long-awaited offer: a job in a prestigious medical center in the United States. But his mother puts him before a choice - either he gets married and flies away with his future wife, or he stays in the country. Damir learns from his patient that there is a certain dating agency, and pickup coach Ardak is ready to help him. Will he cope with such a difficult task? After all, he has only 2 months ahead.
Support in the organization of the event was provided by the restaurant "Etiler", the creative company "Light in Black" and Şeh Su.
We would like to note that the film "Almost Macho" is shown only in the chain of the cinemas "CinemaPlus".