Hər iyunun 1-i Uşaqların Beynəlxalq müdafiəsi günü qeyd olunur. “CinemPlus” kinoteatrlar şəbəkəsi də ənənələri pozmayaraq, iyunun 1-dən 10-dək yay uşaq kino festivalı keçirəcək və bütün ailə ilə izləmək üçün 6 cizgi filmi və 1 uşaq filminin nümayişi ilə həzz dolu anlar yaşadacaq.
Leonardo: Mona Liza missiyası Cinemazadeh studiyasında Azərbaycan dilində peşəkar dublyaj olunmuş cizgi filmində Leonardo özünü kəşflərə həsr edib, sakit və sülh içində yaşayır. Onun dostu Lorentso hər şeydə ona kömək edir və bütün başlamalarda dəstək olur, lakin gözəl Cokonda Leonordonun qəribə fikirlərini lağa qoyur.
Ağ atlı şahzadə” Cinemazadeh studiyasında Azərbaycan dilində peşəkar dublyaj olunmuş cizgi filmində yaraşıqlı şahzadəni hər kəs arzulayır, Ağ atlı şahzadəni isə ümumiyyətlə. Şahzadəyə vergi hələ doğularkən verilib: qızlar onun gülüşü üçün hər şeyə razıdırlar, o isə bunun əvəzində kişilərin mömin qəzəbinə tuş gələcək.
İki quyruq” cizgi filmində iki dost olan Pişik Maks və Qunduz Bobun sərğüzəştlərindən bəhs edən hekayə. Bu qədər bir birindən fərqli qəhrəmanlara rastlamaq mümkün deyil!
Kral Şakir” cizgi filmində hər kəsin sevərək izlədiyi Kral Şakir yeni macəraya dəvət edir. Laboratoriyada aparılan təcrübələrdən sonra Fil Necatinin telefonundakı oyun vasitəsi ilə real dünya arasında qapı açılır.
Smeshariki. Dejavü” cizgi filmində Kroş Kopatıç üçün unudulmaz ad günü təşkil etmək qərarına gəlir – o, müştərilərinə zamana səyahət vəd edən “Dejavü” agentliyinə müraciət edir.
Sadko” cizgi filmində baş qəhrəman gözəl və şən oğlan. Lakin əsl sevgi naminə o həmçinin döyüşməlidirdə. Özü də, sualtı kaftar Barrrakuda ilə. Lakin sevgi hər halda qalib gələcək.
Məxfi itlər” filmində ciddi xəfiyyə qeyri-adi həmkarı – bir dəqiqə belə susmayan və repdən həzz alan, danışan köpək Maks ilə işləməlidir. Birlikdə onlar Las-Veqasa yollanırlar, harada ki, elit it sərgisində nadir heyvanların təkrarsatışında dələduzluq işləri baş verir. Və onlar fırıldaqçıların quyruqlarına düşürlər.
Əziz valideynlər. Uşaqlarınızı bu bayram günlərində sevindirməyə tələsin.
Biletləri kinoteatrların kassalarından, rəsmi www.cinemaplus.az saytından, mobil əlavədən, 012 499 89 88 və ya 119 nömrələrinə zəng edərək əldə edə bilərsiniz.

Every 1st of June is celebrated as the International Children's Day The network of cinemas "CinemaPlus" without breaking the tradition, from June 1 to 10 will host a summer festival of children's cinema and will enjoy showing 6 cartoons and 1 children's film for viewing by the whole family.
In the cartoon "Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa", professionally dubbed in Azerbaijani by the studio "Cinemazadeh", Leo lives a calm and peaceful life, devoting himself to invention. His friend Lorenzo helps him in all matters and supports in all endeavors, but the beautiful Gioconda mocks at the strange ideas of Leo.
In the cartoon "Charming", professionally dubbed in Azerbaijani by the studio "Cinemazadeh", an unusual young man receives a gift at his birth: the girls are ready for anything for the sake of his smile, but the price for this is the righteous wrath of men. This state of affairs cannot go on forever, but the gift is about to turn into a curse.
In the movie "Two tails" a story about the incredible adventures of two friends: of a cat Max and Beaver Bob. It is difficult to find more unlike each other heroes!
In the cartoon "King Shakir", the loving King Shakir invites everyone to a new adventure. After experiments in the laboratory, Phil Nekatin opens the door with a phone to the real game world. Shakir, in order to save the world, along with his family gets into the game of cell phone of Phil Nekatin.
In the cartoon "Kikoriki. Deja Vu" Krosh decides to arrange an unforgettable birthday of Kopatych - he contacts the agency" Dejavu ", which promises his clients amazing time travels
In the cartoon "Sadko", the main character Sadko is a cute cheerful guy. Futhermore he is a whale at playing gusli. But he will have to fight for true love.
In the movie "Show Dogs," a serious detective will work with an unusual partner that is a talking dog Max, who does not stop for a minute and is fan of rap. Together they will go to Las Vegas, where at the elite dog show the scams for the resale of rare animal are running.
Dear parents, hurry to please your kids.
Tickets can be purchased at the ticket offices of the cinema network, online on the official website of the cinema www.cinemaplus.az, via the mobile application or can be ordered by calling 012 499 89 88 and 119.