“CinemaPlus Gənclik Mall”da əməkdar artist Tünzalə Ağayevanın "Qoşa qanad" mahnısına çəkilmiş klipin təqdimatı keçirilib.
Təqdimatda klipin ərsəyə gəlməsində iştirak edən şəxslər, incəsənət və media nümayəndələri iştirak ediblər.
Klipin təqdimatından əvvəl yaradıcı heyət çıxış edib. Tünzalə Ağayeva bildirib ki, bu, Azərbaycan pop musiqisinin kliplərin inkişafı sahəsində bir yenilikdir: "Mən bunu bir inqilab kimi dəyərləndirirəm. Klip animasiya janrında çəkilib. Sizlərdən xahiş edirəm ki, hər işə animasiya deyib bizim işimizin dəyərini öldürməyin".
Daha sonra klipin yaradıcı heyəti müğənninin fikrinə dəstək olaraq vurğulayıblar ki, klip 2D qrafikası ilə çəkilib: "Bu isə əziyyətli bir işdir və əl ilə çəkilir".
Musiqinin sözlərinin müəllifi Yusif Nəğməkar qeyd edib ki, klipin mövzusu valideynlərə həsr olunub: "Ata və ana qoşa qanaddır, bizi xəyallarımızın arxasınca aparan da məhz o qanadlardır".
Yaradıcı heyət klipin ərsəyə gəlməsi prosesi haqqında sualları da cavablandırıb. Sonra klip təqdim olunub. Qəmgin notlarda ekranlaşdırılan klipdə gənc qadının uşaqlıq illəri, ata və anası ilə birgə yaşadığı xatirələr canlandırılıb.
Klipin musiqisi Tünzalə Ağayevaya, sözləri Yusif Nəğməkara, aranjemanı isə Emin Kərim və Tünzalə Ağayevaya məxsusdur.
Animasiyanın rejissor və ssenari müəllifi Emin Mirabdullayev, rəssamı Kənan Şeyxzamanlı, montajçısı, qrafika ustası və animatoru Natiq Zeynalovdur.

CinemaPlus Gənclik Mall held the presentation of a video made for the song of Honored Artist Tunzala Agayeva, całłed "Qoşa qanad" .
The ceremony was attended by people, who participated in the creation of the clip, representatives of art and media.
The creative team performed before the presentation of the video began.
Tunzala Agayeva noted that this was an innovation in the development of music videos of Azerbaijani pop music: "I consider this a kind of revolution, the clip is made in the genre of animation." Please do not underrate our work, calling each work an animation. "
Then, in support of the singer's words, the creative composition of the clip stated that the clip was made with 2D graphics: "This is very laborious work and everything is drawn by hand".
The lyricist of the song Yusif Negmekyar noted that the clip is dedicated to parents: "Father and mother are two wings, they lead us straight to our dreams."
The creative team also answered questions related to the creation of the video Then the presentation began. The video of the song reflects the childhood of a young woman, memories related to her parents.
The composer of the song is Tunzala Agayeva, the lyrics are written by Yusif Negmekyar. The arrangement was made by Emin Kerim and Tunzala Agaeva.
The director and scriptwriter is Emin Mirabadullaev, the artist is Kyanan Sheikhzamanli, the animator of the video is Natik Zeynalov, who also made the video graphics and montage.