“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsi Sevimli Bala məşhur uşaq klubu şəbəkəsi ilə əməkdaşlığa başlayıb.
Sevimli Bala uşaq Mərkəzləri şəbəkəsinin filialı olan, Talent Studio by Sevimli Bala tamamilə yeni - Film Academy layihəsinə start verib. Yeni konsepsiyalı layihə, gələcək ulduzlar üçün kino dünyasına yol açacaq! 6 ay müddətində öz işlərinin peşəkarları uşaqlara aktyor ustalığı, aparıcı, rejissor, operator, qrimçi sənəti ilə tanış edəcəklər, həmçinin, onları əsl natiq olmaq üçün düzgün səhnə nitqini öyrədəcəklər!
Altı aylıq kursun nəticəsi olaraq, peşəkar münsiflər heyəti qalibi seçəcəklər, hansı ki, əsas uduş olaraq - Çexiyada kino-düşürgəyə səfər qazanacaq! Düşərgə Karlovı Varada təşkil olunan Beynəlxalq Kinofestival zamanı keçiriləcək və xüsusi ekskursiyalarda və müxtəlif tədbirlədə iştirak etmək, həmçinin, Çexiyanın Hollivudu sayılan məşhur “Barrandov Studios” studiyasını ziyarət etmək imkanı yaradır!
Film Academy-nin proqramına aktyorluq dərsləri, ritorika, ekskursiyalar və xüsusi qonaqlar tərəfindən master-klasslar daxildir.
Layihədə iştirak yaşı 9-13 arasıdır.
Qeyd edək ki, layihənin baş sponsoru CinemaPlus kinoteatrlar şəbəkəsidir, sponsoru isə Harmits Studio-dur.
2016-ci ildə fəaliyyətə başlamış Talent Studio by Sevimli Bala, Sevimli Bala şirkətlər qrupuna daxildir və müxtəlif növdə rəqs, rəngkarlıq, modelləşdirmə və başqa məşğələlər vasitəsilə uşaqların yaradıcı potensialının inkişafı mərkəzidir. Sevimli Bala layihəsi 2014-ci ilin aprelində böyüyən nəslin inkişaf və tərbiyəsinə öz tövhəsini vermək məqsədilə yaradılmışdır. Sevimli Bala şəbəkəsinin ilk klubu, hazırda isə Sevimli Bala Elm Mərkəzi 2014-ci ilin mayında açılmışdır və geniş sahədə astronomiya və paleontologiya, mental riyaziyyat, uşaq elmi laboratoriyaları, xarici dillər, məktəbəqədər hazırlıq və başqa əlavə məşğələlər təqdim edir. Sonuncu klub Baby-Club 2016-ci ilin dekabrında açılmışdır və məşhur beynəlxalq təhsil şəbəkəsi Baby-Club-un Azərbaycanda ilk filialıdır. Klubun fəaliyyəti 8 aydan 7 yaşınadək uşaqlarda 10 intellektin inkişafına yönəlib.
“CinemaPlus” – bu yüksək görüntülü rəqəmsal proyeksiya sisteminə malik və 3D kontentini nümayiş etmək imkanı olan kinoteatrlar şəbəkəsidir. Həmçinin yüksək keyfiyyətli kinoekranlar, yüksək parlaqlıq və “Enchanced 4KBarco” dəqiq görüntü texnologiyası sayəsində kinofilmləri ən yaxşı və ən yüksək keyfiyyətdə nümayiş etmək imkanı verir. Bundan başqa “CinemaPlus” ilk dəfə Azərbaycanda Dolby Atmos dünya sistemini tətbiq etmişdir. “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinə 10 kinoteatr, 44 ekran və 4323 oturacaq yeri daxildir.
HARMITS Studio – video istiqamətində ixtisaslaşan, dünya standartlarına cavab verən texnika ilə təchiz olunmuş peşəkar komandadır. Şirkət reklam çarxlarının, animasiya filmlərinin, musiqili kliplərin, bədii və sənədli filmlərin yaradılması ilə məşğuldur. Videoistehsalın bütün mərhələləri ideyanın, ssenarinin hazırlanmasından, raskadrovkasından, aktyor seçimindən, avadanlıq və çəkiliş üçün məkanlardan asılıdır.

The CinemaPlus movie theater chain started cooperation with popular network of children's clubs Sevimli Bala.
The branch of popular network of the children's Centers Sevimli Bala, Talent Studio by Sevimli Bala, started new project – Film Academy! The project with the new concept will open to future stars of a door in a film world! For 6 months professionals of the business will train children in acting skills, will acquaint with professions of the TV host, director, operator, make-up artist, and will put the correct scenic speech, having taught them to be true speakers!
Following the results of a six-month course, the professional jury will choose the winner who will win the main prize – a trip to the film camp in the Czech Republic! The camp is carried out during the International Film Festival in Karlovy Vary and gives the chance to participate in special excursions and actions, and to visit popular studio "Barrandov Studios" which is the Czech Hollywood!
The Film Academy program included classes in acting skills, rhetoric, master classes from special guests and an excursion.
Age for participation in the project of 9-13 years.
Let us note that a general sponsor of the project is the CinemaPlus movie theater chain, and the sponsor of Harmits Studio.
Opened in October of the 2016th Talent Studio by Sevimli Bala enters into Sevimli Bala group of companies and is the center of development of creative potential of children by means of classes in different types of dances, painting, modeling, etc. The Sevimli Bala project was created in April 2014 for the purpose of introduction of own contribution to development and education of younger generation. The first club of network - Sevimli Bala, nowadays Sevimli Bala Scientific Center, was open in May of the 2014th year and provides a wide range of additional classes, such as astronomy and paleontology, mental arithmetics, children's scientific laboratories, foreign languages, preschool preparation, etc. The last club of Baby-Club network was open in December of the 2016th year and is the Azerbaijan's first branch of popular international educational network Baby Club which activity is aimed at the development of 10 intelligence in children from 8 months to 7 years.
"CinemaPlus" is a movie theater chain, which has digital projective systems with high permission and a possibility of display 3D - content. In addition, high-quality screens, technologies of the increased brightness and image sharpness of "Enhanced 4KBarco" allow showing movies in the best and highest quality. Besides, "CinemaPlus" for the first time in Azerbaijan applied the world Dolby Atmos system. The CinemaPlus movie theater chain includes 10 movie theaters, 44 screens and 4323 seats.
HARMITS Studio is the professional team and studio equipped with the equipment of the international standards, specializing in one direction - video. The company is engaged in creation of commercials, animation movies, music videos, art and documentary cinema. The full cycle of video production consists of development of the idea, preparation of the scenario, a storyboard, casting, the equipment and a location for shootings.