Respublika günü - Azərbaycanda hər il mayın 28-də qeyd olunan milli bayramdır. Bu bayram Azərbaycan xalqının tarixində ən parlaq səhifələrindən biridir və bununla əlaqədar “CinemaPlus” premium kinoteatrlar şəbəkəsi festival təşkil edib.
Milli geyimdə iştirak edən zərb alətləri ifaçıları “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin işçiləri ilə birlikdə milli musiqinin sədaları altında kinoteatrın foyesi və “28 Mall” ticarət mərkəzində yürüş edərək xeyli rəqs ediblər. Festival, həmçinin Bakı şəhərinin mərkəzi yerləri üzrə davam etdirilib və “Cinemaplus Azerbaijan” kinoteatrında başa çatıb.
Yürüşə qoşulan insanlar isə böyük həvəslə iştirak edərək çoxlu sayda yaddaqalan foto və selfi çəkdiriblər.

Republic Day is a national holiday in Azerbaijan, celebrated annually on May 28. To commemorate this occasion, which is one of the brightest pages in the history of the Azerbaijani people, the premium cinema network CinemaPlus organized a festival.
The drummers, dressed in national costumes along with the workers of the CinemaPlus cinema network danced in the foyer of the cinema and the 28 Mall shopping center to the sound of national music. Also, the march continued along the central places of Baku and ended at the CinemaPlus Azerbaijan cinema.
Eyewitnesses and passers-by joined this festive march with great pleasure, taking memorable photographs and selfies.