“CinemaPlus 28 Mall” (Bakı şəhəri) və “CinemaPlus Khamsa”da (Gəncə şəhəri) 1945-ci ildə Üzeyir Hacıbəyovun operettası əsasında çəkilən və baş rolda Rəşid Behbudovoun yer aldığı restavrasiya olunmuş “Arşın mal alan” filmi göstəriləcək.
Eyni tarixdə “Cinemaplus 28 Mall”da “ADDIM” Gənclər Təşkilatı ilə birgə bir neçə filmin də nümayişi olacaq.
Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin sifarişi ilə Cəfər Cabbarlı adına “Azərbaycanfilm” kinostudiyasında çəkilən “Yarımçıq xatirələr” filmi.
Əsas çəkiliş səhnələri Belarusda Brest, Minsk və Vileyka qəsəbəsində aparılıb. Film 1941-ci ildə qəhrəmancasına Brest divarlarını müdafiə etmiş, 50 il sonra isə öz doğma Dağlıq Qarabağ torpaqlarını düşmənlərdən qoruyan əsgər haqqındadır.
Yazıçı Çingiz Abdullayevin “Quba Kapriççiosu” romanının motivləri əsasında çəkilən və məşhur Dronqo haqqında yazılan kitablar silsiləsinə daxil olan “Xeyirlə şərin rəqsi” filmi.
Bir ailənin faciəsi haqqında bəhs edən və Azərbaycan kinematoqrafiyasının əsas ulduzlarının iştirakı ilə çəkilən “Pərdə” filmi.

On this day, CinemaPlus 28 Mall and CinemaPlus Khamsa (Ganja) will show the restored color version of the film "Arşın mal alan", shot in 1945 based on the operetta of Uzeyir Hajibeyov with Rashid Beybutov.
Also in the premium cinema CinemaPlus 28 Mall in conjunction with the Youth Organization ADDIM will show such films as:
"Yarımçıq xatirələr", commissioned by the Ministry of Culture and Tourism at the film studio Azerbaijanfilm named after Jafar Jabbarli.
The main shooting took place in Belarus’ Brest, Minsk and the village of Vileika. The film tells about a soldier who heroically defended the Brest Fortress from fascists in 1941 and in 50 years stood up for the defense of his native Nagorny Karabakh from the Armenian invaders.
"Xeyirlə şərin rəqsi", based on the novel by the national writer of Azerbaijan Chingiz Abdullayev’s "Guba's capriccio", which includes a series of books about the author's legendary detective-analyst Drongo.
The debut full-length picture "Pərdə", telling about the tragedy of one family, where real stars of the national cinema were involved.
The children's film "Dərs", in the cast of which were Baku schoolchildren with their views, dreams and habits.