Hər il yayın ilk günü möhtəşəm hadisə baş verir – Uşaqların müdafiəsi günü! Bu bayram hamıya uşaqları qarşılıqsız sevməyin və onları xoşbəxt etməyin vacibliyini xatırladır. Bu sevincli gündə “CinemaPlus 28 Mall” premium kinoteatrında Şəhid ailərinin, Mehriban Zeynalovanın “Təmiz həyat” İctimai birliyinin, Daun sindromlu və aztəminatlı ailələrin uşaqları üçün əyləncə proqramı təşkil olunmuşdur.
125 nəfərə yaxın uşaq kloun Aquşanın çıxışını izləyiblər. Daha sonra gənc tamaşaçılar 2018-ci ildə “Cinemazadeh” studiyası tərəfindən azərbaycan dilinə peşəkar dublyaj olunmuş “Ağ atlı şahzadə” animasiya filmini izləyiblər.
Filmi Kəmalə Piriyeva, Vüsal Murtuzəliyev, Zümrüd Bədəlova, Pərviz Məmmədrzayev, Elşən Rüstəmov, Elman Rəfiyev, Səid Nizami, Nəzakət Məmmədli, Hüsniyyə Mürvətova, Xumar Səlimova, Samirə Rəcəbli, Zemfira Əbdülsəmədova, Rövşən Məmmədli və Xətai Əli səsləndiriblər.
Dublyajın baş redaktoru Xətai Əli, rejissoru Rövşən Məmmədli, səs rejissoru və səs operatoru Natiq Şəkər Əli, tərcüməçi Afaq Vasifqızı, post prodakşn supervayzeri Vüqar İslamzadə, baş prodüseri Cəfər Axundzadədir.
Ailəvi komediya cizgi filminin rejissoru Ross Venokurdur.
Animasiya filmi haqqında qısa məlumat: Yaraşıqlı şahzadəni hər kəs arzulayır, Ağ atlı şahzadəni isə ümumiyyətlə. Bizim şahzadəmizə vergi hələ doğularkən verilib: qızlar onun gülüşü üçün hər şeyə razıdırlar, o isə bunun əvəzində kişilərin mömin qəzəbinə tuş gələcək. Bu vəziyyət ömürlük davam edə bilməz, gec-tez vergi lənətə çevriləcək. İndi yaraşıqlı şahzadənin Krallığı özündən xilas etmək üçün üç günü var...
Tədbirin təşkilində dəstəyi XXI əsr Beynəlxalq təhsil və innovasiya mərkəzi göstərmişdir. Media dəstək – ARB Günəş uşaq televiziyası.

On the first day of summer, there is an amazing event every day - Children's Day! This holiday reminds each of us of the importance and need to whole-heartedly love children and make them happy. On such a joyful day, an entertainment program was organized at the premium cinema of "CinemaPlus 28Mall" for children from families of martyrs, from the public association"Clean World" of Mekhriban Zeynalova , children with Down's syndrome and children from low-income families.
About 125 children watched the performance of the clown Agusha. Then the young spectators watched the animated film "Charming", professionally dubbed in Azeri by the "Cinemazadeh" studio in 2018.
The animated film is dubbed by Kamal Piriyeva, Vusal Murtuzaliev, Zumrud Badalova, Parviz Mamedrzayev, Elshan Rustamov, Elman Rafiyev, Said Nizami, Nazakat Mammadli, Husniyya Murvatova, Khumar Salimova, Samira Rajabli, Zemfira Abdulsamadova, Rovshan Mammadli and Khatai Ali.
The chief editor of the dubbing is Khatai Ali.the director is Rovshan Mammadli, the sound engineer and sound technician is Natig Sheker Ali. The movie is translated by Afag Vasifgizi, the post-production supervisor is Vugar Islamzade, the main producer is Jafar Akhundzade.
The family animted film is directed by Ross Venokur.
Brief Description: Everyone dreams of a handsome prince, let alone being charming. A young man received an unusual gift at his birth: the girls are ready for anything for the sake of his smile, but the price for this is the righteous wrath of men. This state of affairs cannot go on forever, but the gift is about to turn into a curse. And now the prince charming has only three days to save the Kingdom from himself ...
The International Educational and Innovation Center of the XXI century supported the event. Media support was given by children's television ARB Günəş.