Gəncə şəhərində yerləşən “CinemaPlus Xəmsə" kinoteatrında "Cinemazadeh" studiyasının istehsalı olan "Kəklikotu" kino-komediyasının imza günü keçirilib.
Tədbirdə filmin yaradıcı həyəti iştirak edib və qonaqlarla şəkil çəkdirərək avtoqraf paylayıblar.
"Kəklikotu" kino-komediyasının baş prodüseri Cəfər Axundzadə çəkiliş prosesində baş verən maraqlı hadisələrdən danışıb. Daha sonra yaradıcı heyət tamaşaçılarla birgə zala daxil olaraq filmi izləyiblər.
Filmin süjetinə görə, meyvə-tərəvəz satmaq üçün paytaxta gedən dayı və bacıoğlu başqasına çatacaq bir kisə kəklikotunu yolda satır. Sonradan məlum olur ki, kisədəki kəklikotu deyil. Əsl macəra da, elə bu məqamdan başlayır.
Qeyd edək ki, filmdə Müşfiq Şahverdiyev, Nigar Camal, İslam Mehrəliyev, Əlixan Rəcəbov, Aqil M Quliyev, Məcid Hüseynov, Fərda Amin, Elcan Rəsulov kimi 20-dən çox tanınmış aktyor, müğənni və rejissor çəkilib.
Filmin baş prodüseri Cəfər Axundzadə, quruluşçu rejissorları Cəfər Axundzadə və Vüqar İslamzadə, ssenari müəllifləri Vüqar Hüseynov və Talıb Əhmədov, quruluşçu operatoru Rəşad Qarayev, bəstəkarı Rüstəm Zeynalov, musiqi direktoru Aynur Axundzadə, icraçı prodüserləri Tural Əsədov və Xətai Əlidir.

The event was attended by the creative team of the film that signed autographs for guests after making some photos with them.
The main producer of the comedy "Kəklikotu" Jafar Akhundzadeh told the audience about funny cases during the filming. Then the creative team watched the film together with the guests
The band was greeted by the loud applause of the audience. The creative team thanked the fans of the comedy for their kind words and wishes.
According to the plot of the film, an uncle and his nephew sell a bag of thyme on the way that had to be delivered to another person. During the film it becomes clear that there is no thyme in the bag. Thereafter the real adventure begins.
Cast - Mushvig Shahverdiyev, Nigar Jamal, Islam Mehraliyev, Alikhan Radzhabov, Agil M Guliyev, Majid Huseynov, Farda Amin, Eljan Rasulov and other famous actors, singers and directors.
The main producer of the film is Jafar Akhundzadeh, the film directors are Jafar Akhundzadeh and Vugar Islamzadeh, the scriptwriters are Vugar Huseynov and Talib Akhmedov, the cinematographer is Rashad Garayev, the composer is Rustam Zeynalov, the music director is Aynur Akhundzadeh and the executive producers are Tural Asadov and Khatai Ali.