“CinemaPlus” “Xəzər İntellektual Gənclər Klubu” ilə əməkdaşlığa başlayır
Azərbaycan premium kinoteatrı “CinemaPlus” ölkənin ən böyük gənclər təşkilatlarından olan “Xəzər İntellektual Gənclər Klubu” ilə əməkdaşlığa başlayır.
Əməkdaşlıqda əsas məqsəd ölkə gənclərinin intellektual oyunlarda iştirakını təmin etmək, gənclərin intellektual potensialının üzə çıxarılaraq inkişaf etdirilməsinə yardımçı olmaq, istedadlı gənclərin fərdi inkişafında onlara yardımçı olmaqdır.
“Cinema Plus” kinoteatrlar şəbəkəsinin baş direktoru Zaur Darabzadənin söylədiklərinə görə “Xəzər İntellektual Gənclər Klubu” ilə əməkdaşlıq gənclərin intellektual inkişafının təmin olunmasına kiçik də olsa bir töhfədir. Biz əminik ki, gənclərimiz arasında istedadlar çoxdur və onların üzə çıxarılmasında yaxından iştirak etmək istəyirik.
Eyni zamanda gənclər arasında kinoya marağın artırılması da önəmlidir.
Əməkdaşlıq çərçivəsində gənclər arasında təşkil olunacaq intellektual oyunların qalibləri “CinemaPlus”dan ən son premyeralara bilet qazanacaq, vaxtaşırı kino mövzusunda intellektual oyunlar təşkil olunacaqdır.

CinemaPlus and Intellectual Youth Club Khazar to start cooperation
The Azerbaijan premium class cinema network CinemaPlus starts cooperation with the largest youth organization of the country - Khazar Intellectual Youth Club.
The main goal of the cooperation is to ensure the participation of the country's youth in intellectual games, development of potential and assistance in the development of talented youth.
According to Zaur Darabzadeh, General Director of CinemaPlus, cooperation with the Khazar Intellectual Youth Club will play a very positive role in the intellectual development of young people.
"We are sure that there are a lot of talents among our youth, and they intend to take an active part in maintaining the intellectual atmosphere. At the same time, they have an increased interest in cinema. "
Within the framework of cooperation among young people, the winners of intellectual games will have the opportunity to win a ticket for the latest premieres at CinemaPlus. Additionally, intellectual games on a theme of cinema will be periodically organized.