“Ganjlik Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında “Nazlı” romantik komediya filminin qala-gecəsi baş tutub. Film “Zaratustra Film” kinoşirkəti tərəfindən çəkilib.
Filmin quruluşçu rejissoru Rəhman Rafiqoğlu, ssenari müəllifləri Rəhman Rafiqoğlu və Tural Fitət, quruluşçu operator Əli Sultanov, bəstəkar Səid Qəni, baş prodüserlər Murad Məhərrəmli və Əli Cavadov.
Baş rolları Dövlət Akademik Milli Dram Teatrının aktyoru Ülvi Həsənli və gənc aktyor Xumar Səlimova oynayırlar. Filmdə, həmçinin Xalq artistləri Mabud Məhərrəmov, Arif Quliyev, Fuad Poladov, Rasim Balayev, Əməkdar artistlər Mehriban Xanlarova, Naidə Orucova və Fərid Əliyev, aktyorlar Qorqud Cəfərli, Eldar Bağırbəyov, Azər Aydəmir və başqaları rol oynayıblar.
Filmin sujetində oliqarx qızı olan ərköyün Nazlı haqqında danışılır. Qızının şıltaqlığından və daimi əhvalatlarından bezən atası onu ilk rast gələnə ərə vermək qərarı verir. Həmin adam yüksəkmərtəbəli binaların tikintisində fəhlə işləyən, kənd oğlanı İsmayıl olur.
Nazlı, əlbəttə ki, bu qərardan qəzəblidir, lakin atasının qərarına əks gedə bilmir, çünki əks halda atası onu var-dövlətdən məhrum edə bilər. Nazlı öz nişanlısının kəndinə gedir, harada ki, İsmayılın zülmkar xalasının əlinə düşür... Qayğısız şəhər həyatının əvəzinə adi ağır kənd günləri başlayır... Lakin Nazlı hələ də xilas olmağa ümid edir və öz ağ atlı şahzadəsini gözləyir...

A gala night for the romantic comedy Nazly was held in the CinemaPlus cinema in the shopping center Ganjlik Mall. The film was directed by Zaratustra Film.
The director of the film is Rakhman Rafigoglu, the authors of the script are Rakhman Rafigoglu and Tural Fitat, the producer is Ali Sultanov, composer Said Gani, the general producers are Murad Maharramli and Ali Javadov.
The main roles were played by the actor of the State Academic National Drama Theater Ulvi Hasanli and the young actress Humar Selimova. Honored artists Mabud Maharramov, Arif Guliyev, Fuad Poladov, Rasim Balaev, Honored Artists Mehriban Khanlarova, Naida Orujeva and Farid Aliyev, actors Gorgud Jafarli, Eldar Bagirbekov, Azer Aydemir and others also took part in the film.
The plot of the film centers around a spoiled Nazly, the daughter of an oligarch. Her father, fed up with the whims and eternal adventures of his daughter, decides to marry her off to the first person he meets.
He is a village boy Ismail, who earns his money as a worker in the construction of high-rise buildings. Nazli, of course, is outraged by such a decision, but can’t go against the will of his father, as he threatens to deprive her of her inheritance.
Nazly goes to the village to her fiance, where she falls into the hands of Ismail's despotic aunt ... Instead of carefree city life, heavy rural everyday life begins ... But Nazly is still hoping for salvation and is waiting for her prince on a white horse...