“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsi Şahzadə Diananın həyatının son günlərindən bəhs edən “Spenser: Şahzadə Diananın sirri” bioqrafik filminin nümayişinə başlayıb.
Film Venesiya Film Festivalının premyeralarından biridir. Rejissor Pablo Larrain "Spenser"i kraliça olmaq istəməyən şahzadə haqqında unikal hekayə hesab edir. O, əlbəttə ki, haqlıdır, yalnız bu hekayəni artıq reallığın özü danışıb.
Süjet mərkəzində tarixin ən nüfuzlu britaniyalılarından biri şahzadə Diana Uelskayadı (qız soyadı olan Spenser) idi. O, əfsanəvi qadın idi və çoxları üçün nümunə idi. Kristen Styuart həmin bu rolu canlandırdı.
Filmin hekayəsi, ictimaiyyət qarşısında ideal evli cütlük rolunu oynamağa məcbur olan Şahzadə Diana və Çarlz Vindzordan bəhs edir. Hər il kral ailəsi Milad bayramını bütün həftə sonunu keçirdikləri Sandriqem Estate-də qeyd etmək üçün toplanır. Bu dəfə bayram təhlükə altındadır. Şahzadə Diana çoxdan ərini ona xəyanət etməsindən şübhələnir. Davranışında bir çox qəribəliklər görür, lakin fikirlərini öz beynində saxlamağa üstünlük verir. O, boşanmaq qərarına qəlir, yerli media artıq həyat yoldaşlarının küçədə qeyri-adi davranışını qeyd edib. Diana üçün uşaqlar həyatda ən vacib yer tutur, ona görə də o, özünü heç nə bilmirmiş kimi aparmağa məcbur olur. Şam yeməyi zamanı Diana xəyanət edənə gülümsəyir və sonra düzgün seçim tapmağa çalışır. Tezliklə bütün ölkə Çarlz və Kamilla Parker-Bouz arasındakı gizli münasibət haqda danışır. Bədbəxt evlilik sona çatırdı, şahzadənin həyatında əvvəlkindən daha çətin olmayan yeni mərhələ başlayır.

“CinemaPlus” is screening the film “Spencer: The Secret of Princess Diana” - VIDEO
The chain of cinemas "CinemaPlus" has started showing the biopic "Spencer: The Secret of Princess Diana", which tells about the last days of the life of Princess Diana.
The film is one of the premieres at the Venice Film Festival. Director Pablo Larrain considers "Spencer" a unique story about a princess who did not want to become a queen. He is definitely right, this story has already been told by reality itself.
The plot focuses on one of the most influential British people in the history - Princess Diana of Wales, played by Kristen Stewart, nee Spencer. She was a legendary woman and a role model for many.
The story of the film follows Princess Diana and Charles Windsor, who are forced to play the ideal couple in public as their marriage falls apart. Every year the royal family gathers to celebrate Christmas at Sandrigham Estate, where they spend the whole weekend. This time the celebration is in jeopardy. Princess Diana has long suspected her husband of betrayal. She notices many oddities in his behaviour, but prefers to keep her thoughts just in head. The woman is in deep contemplation. She is going to file for divorce; the local media have already noted the unusual behaviour of the spouses on the street. For Diana, children become the most important in her life, so she is forced to behave as if she is not aware of anything. During a festive dinner, Diana smiles at the cheater, and then rushes about in an attempt to find the right choice. Soon the whole country was talking about the secret romance between Charles and Camilla Parker-Bowes. An unhappy marriage was coming to an end; a new stage began in the life of the princess, no less difficult than the previous one.
The starring characters are Kristen Stewart, Sally Hawkins, Sean Harris, Timothy Spall, Olga Hellsing and Thomas Douglas.