Yalnız “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində fevralın 23-dən etibarən Böyük Britaniya və Fransa istehsalı olan “Oğul” dram filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Florian Zeller.
Baş rollarda: Hyu Cekman, Entoni Hopkins, Lora Dern, Vanessa Kirbi, Zen Makqrat.
Müddəti 135 dəqiqə. Yaş həddi +16
Film haqqında qısa məlumat: Nyu York. Piter yeni partnyoru Bet və körpə uşağı ilə gərgin həyat yaşayır. Keçmiş yoldaşı isə yeniyetmə oğlu Nikolasla birlikdə geri dönəndə, işlər daha da çətinləşir. Nikolas depressiyadadır və hətta aylarla dərslərə getmir. Piter yaxşı ata olmağa və oğluna ailə xoşbəxtliyini hiss etdirməyə çalışır. Lakin Nikolasın vəziyyətinin ağır olması hər iki tərəf üçün təhlükə yaradır.
“Marlou” kriminal detektiv filmi
Yalnız “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində ABŞ və İrlandiya istehsalı olan “Marlou” kriminal detektiv filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Nil Cordan.
Baş rollarda: Liam Nison, Dayan Kruqer, Cessika Lenq.
Müddəti 120 dəqiqə. Yaş həddi 16+
Film haqqında qısa məlumat: Biznesdəki problemlər və tənhalıq özəl detektiv Filip Marlounun gələcəyi üçün yaxşı heçnə vəd etmir. Ancaq həyatında göz qamaşdıran bir sarışın xanım peydə olur və onun keçmiş sevgilisini tapmağı xahiş edir. Marlou başa düşür ki, gözəl naməlumun sevgilisinin axtarışı böyük sirrin yalnız kiçik bir hissəsidir.
“Asteriks və Obeliks: Səma altı” komediya filmi
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində Fransa istehsalı olan “Asteriks və Obeliks: Səma altı” komediya filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Giyom Kane.
Baş rollarda: Giyom Kane, Jil Lelluş, Vensan Kassel.
Müddəti 125 dəqiqə. Yaş həddi +6
Film haqqında qısa məlumat: Eramızda əvvəl 50ci il. Çində çevriliş baş verir və nəticədə Imperatorun yeganə qızı Suan-di Qalliyaya qaçmalı olur. Orada o Asteriksdan və Obeliksdan ölkəsinin azad olunmasında kömək etməyə xahiş edir. Onlar Çinə yollanırlar amma Yuli Sezarın da ora getməsindən heç xəbərləri olmur.
“Kefli Ayı” komediya trilleri
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində komediya-triller janrında, ABŞ istehsalı olan “Kefli Ayı” filminin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru: Elizabet Benks.
Baş rollarda: Rey Liotta, Keri Rassel, Olden Erenrayk.
Müddəti 110 dəqiqə. Yaş həddi +16
Film haqqında qısa məlumat: Corciya ştatın meşəlilərin üzərindən uçan təyyarədən narko kuryerlər kokain dolu böyük kisə tullayırlar. Bu kisəni bir ayı tapıb yeyir. İndi meşədə olan meşəbəyilər, turistlər və təsadüfən coşmuş heyvanın yoluna düşən adamlar çox ehtiyatlı olmalıdırlar.
“Rok Doq 3: Ritm savaşı” cizgi filmi
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində ABŞ və Çin istehsalı olan “Rok Doq 3: Ritm savaşı” cizgi filminin nümayişi başlayır.
Rejissor: Entoni Bel.
Baş rollarda: Qrem Hemilton, Eşli Bol, Endru Frensis.
Müddəti 105 dəqiqə. Yaş həddi 6+
Film haqqında qısa məlumat : Hər kəs yeni musiqili şou “Ritm savaşı”na görə başını itirib. Bodi isə onu heç bəyənmir. Lakin şounun aparıcısı olan əfsanəvi Ağ Pişik Angus itkin düşəndən sonra, Bodi jüri üzvü və rok-n-rol haqqında xəbəri bələ olmayan qrupun rəhbəri olmalıdır. Bu işlərin öhdəsindən gəlmək üçün Bodi bütün köhnə dostlarını birlikdə toplamalıdır.

From February 23 only in the chain of cinemas "CinemaPlus" starts the drama - "The Son", produced in Great Britain and France.
The film is directed by Florian Zeller.
Starring characters are Hugh Jackman, Anthony Hopkins, Laura Dern, Vanessa Kirby, Zen McGrath.
Duration of the film is 135 minutes. Age limit is 16+
Briefly about the film: New York. Peter goes through a tense relationship with his new partner, Beth, and their young child. Things get complicated when his ex-wife shows up with their teenage son Nicholas. He is anxious, distant and angry person, he skips school for months. Peter strives to be a good father, trying to help his son to find moments of marital happiness. But the difficultness of Nicholas' condition puts the family on a dangerous course.
The Crime Detective - "Marlowe"
Only in the chain of cinemas "CinemaPlus" starts a criminal detective - "Marlow", produced in the USA and Ireland.
The film is directed by Neil Jordan.
Starring characters: Liam Neeson, Diane Kruger, Jessica Lange.
Duration of the film120 minutes. Age limit is 16+
Briefly about the film: Trouble in business and the loneliness of private detective Philip Marlow does not bode well for the future. But a dazzling blonde appears and asks to find her ex. The search for the beloved of a beautiful stranger turns out to be only a small part of a big mystery.
Comedy "Asterix and Obelix: Celestial"
A comedy film - "Asterix and Obelix: Celestial", produced in France, starts in the chain of cinemas "CinemaPlus".
The film is directed by Guillaume Canet.
Starring characters are Guillaume Canet, Gilles Lellouche, Vincent Cassel.
Duration of the film is 125 minutes. Age limit is 6+
Briefly about the film: 50 BC. A coup is taking place in China, because of which Princess Xuan-di, the only daughter of the emperor, flees to Gaul, where she asks Asterix and Obelix to help free her country. They go to China, not suspecting that Julius Caesar is moving there.
Comedy thriller "Cocaine Bear"
In the chain of cinemas "CinemaPlus" starts a comedy thriller - "Cocaine Bear", produced in the USA.
The film is directed by Elizabeth Banks.
Starring characters are Ray Liotta, Keri Russell, Alden Ehrenreich.
Duration of the film is 110 minutes. Age limit is 16+
Briefly about the film: From an airplane flying over the forests of Georgia
Briefly about the film: From a plane flying over the forests of the state of Georgia, drug couriers throw out a large bag of cocaine, which the baribal finds and eats the contents. The animal goes berserk, and now all the tourists, rangers and the poor fellows who accidentally got in his way will not be very good.
Cartoon - "Rock Dog 3: Battle for the Beat"
The cartoon "Rock Dog 3: Battle for the Beat", produced in the USA and China, starts in the chain of cinemas “CinemaPlus”.
The film is directed by Anthony Bell.
Starring characters are Graham Hamilton, Ashley Ball, Andrew Francis.
Duration of the film is 105 minutes. Age limit is 6+
Briefly about the film: Everyone just went crazy on the new music show "Battle for the beat." But Bodie is not at all enthusiastic about him. But after the legendary rocker White Cat Angus, one of the hosts of the competition, disappeared, it is Body who has to become the new jury member and mentor of an aspiring group that knows nothing at all about rock and roll. To make it through, Bodie will have to round up his old friends and rock like never before.