"CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində əfsanəvi fantastikasının ideal ekranizasiyası, çoxdan gözlənilən və izləmə rekordlarını qıran “Dune” filminin nümayişi başladı.
Filmin büdcəsi 165 milyon dollar təşkil edir.
Filmin rejissoru Deni Vilnyov. Baş rollarda Ceyson Momoa, Zendeya Koulman və Timoti Şalame. Müddəti 180 dəqiqə. Yaş həddi 12+
Film haqqında qısa məlumat: Məşhur Atreydes evinin varisi Pol ailəsi ilə birlikdə Kainatın ən təhlükəli planetlərindən birinə - Arrakisə gedir. Burada qum, yandıran günəş, nəhəng bədheybətlər və qalaktikalararası qarşıdurmaların əsas səbəbi melanj adlı inanılmaz qiymətli bir qaynaqdan başqa heç nə yoxdur... Hakimiyyətin ələ keçirilməsi nəticəsində Pol qaçmaq və gizlənmək məcburiyyətində qalır və bu onun epik səyahətinin başlanğıcı olur.
Bu möhtəşəm fürsəti qaçırmayın.
“Halloween öldürür” qorxulu triller
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində ABŞ istehsalı olan “Halloween öldürür” qorxulu trillerin nümayişi başlayır.
Filmin rejissoru Devid Qordon Qrin. Baş rollarda Cudi Grir, Entoni Maykl Holl və Ceymi Li Kertis. Müddəti 125 dəqiqə. Yaş həddi 18+
Film haqqında qısa məlumat: Lorinin hiyləgər tələsi, demək olar ki, Mayklı məğlub etməyə kömək etdi. Demək olar ki ... Maykl yenə azadlıqdadır və onu izləyən qanlı iz hələ bu qədər uzun olmamışdır. Stroud ailəsinin qadınları Mayklı birdəfəlik dayandırmaq üçün digər sağ qalanlarla birləşirlər.
“Yaxşı, pis, kop” komediyası
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində ABŞ istehsalı olan “Yaxşı, pis, kop” komediyasının nümayişi baş tutur.
Filmin rejissoru Co Karnahan. Baş rollarda Cerard Batler, Frenk Qrillo və Tobi Xass. Müddəti 130 dəqiqə. Yaş həddi 18+
Film haqqında qısa məlumat: Adətən cinayətkarları tutmaq üçün çox çalışmaq lazımdır. Ancaq təcrübəli fırıldaqçı çox müqavimət göstərmədən gənc polis işçisinə təslim olduqda, onu qanunun mühafizəçilərinə gətirən peşmançılıq yox, arxasıyla gələn peşəkar killer olduğu aydın olur.

The screening of the ideal film adaptation of the legendary science fiction “Dune”, which breaks records in the world box office, has started in the chain of cinemas “CinemaPlus”.
The budget of the film is $ 165 million.
The film is directed by Denis Villeneuve. Starring characters are Jason Momoa, Zendea Coleman and Timothy Chalamet. Duration is 180 minutes. Age limit is 12+
Briefly about the film: The heir to the famous house of Atreides Paul, goes with his family to one of the most dangerous planets in the Universe - Arrakis. There is nothing here but sand, a scorching sun, giant monsters ... and the main cause of intergalactic conflicts is an incredibly valuable resource called melange. As a result of the seizure of power, Paul is forced to run and hide, and this becomes the beginning of his epic journey. The hostile world of Arrakis has prepared many difficult trials for him, but only those who are ready to face their fear are worthy of becoming the chosen one.
Don't miss this great opportunity.
Horror movie "Halloween Kills"
A horror film produced in the USA - "Halloween Kills" starts in the chain of the cinemas "CinemaPlus".
Directed by David Gordon Greene. Starring characters are Judy Greer, Anthony Michael Hall and Jamie Lee Curtis. Duration is 125 minutes. Age limit is 18+
Briefly about the film: Laurie's cunning trap almost helped her defeat Michael. Almost ... He is free again, and the trail of blood that follows him has never been so long. The women of the Strode family team up with fellow survivors to stop Michael once and for all. Evil must die today.
Comedy "The Good, the Bad, the Cop"
The comedy production of the USA - "Good, Bad, Cop" has started in the chain of cinemas "CinemaPlus".
Directed by Joe Carnahan. Starring characters are Gerard Butler, Frank Grillo and Toby Huss. Duration is 130 minutes. Age limit is 18+
Briefly about the film: Usually you have to chase after criminals to close them behind bars. But when a seasoned swindler (Frank Grillo) surrenders to a young police officer (Alexis Lauder) without much resistance, it becomes clear that it was not sincere remorse that led him to the guards of the law, but a professional killer (Gerard Butler), who is on the heels of the adventurer.