Gəncə Mall-da “CinemaPlus” kinoteatrının rəsmi açılışı baş tutub
Gəncənin ən böyük ticarət-əyləncə mərkəzi – “Gəncə Mall”-da “CinemaPlus” premium kinoteatrının rəsmi açılışı baş tutub. Açılış günü kinoteatr xüsusi dekorasiya ilə bəzədilmişdir. Qonaqlar üçün klassik musiqi müşaiyəti altında furşet təşkil olunmuşdur.
Açılışda “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Namiq Quliyev, “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə şurasının üzvü və Biznesin inkişafı departamentinin rəisi Zaur Darabzadə, “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə şurasının üzvü və Repertuar planlaşdırılması departamentinin rəisi, “Cinemazadeh” kino şirkətinin baş prodüsseri və “Cinema Distrubution” yayım şirkətinin baş direktoru Cəfər Axundzadə çıxış ediblər.
Tədbirin rəsmi hissəsindən sonra Heydər Əliyev fondunun dəstəyi ilə, rəhbəri və baş prodüseri Arzu Əliyeva olan, “Bakı Media Mərkəzinin” Azərbaycanın uzun illərdən sonra yenidən müstəqillik qazanmağı haqqında bəhs edən “Son İclas” sənədli filmi nümayiş olunmuşdur.
Tədbirin növbəti hissəsində isə qonaqlar “Cinema Distribution” şirkətinin təqdim etdiyi “Kəklikotu” filmini izləmişdilər.
“CinemaPlus” yüksək parlaqlığa malik olan yeni nəsil “Barco” proyektorları və səs sistemləri ilə təchiz olunub. Kinoteatr 5 zal və 453 oturacaq yerindən ibarətdir. Bundan başqa “CinemaPlus” kinoteatrı GetD texnologiyasını tətbiq edir.
Kinoteatr Heydər Əliyev prospektinin Əziz Əliyev küçəsi ilə kəsişməsində yerləşir.
Tədbirin təşkilində köməklik göstərmişdi: Cinemazadeh dublyaj studiyası, Cinema Distribution, Kolorit Kafe və Foto Gallery.

The largest shopping and entertainment center of Ganja "Gəncə Mall" hosted the official opening of "CinemaPlus" premium cinema. On this day, the cinema was decorated with special decorations. Guests were given a fourchette accompanied by classical music.
The director of "CinemaPlus" Namig Guliyev, the member of the Supervisory Board and the director of the Business Development Department of "CinemaPlus" Zaur Darabzadeh, the member of the Supervisory Board and the repertoire director of "CinemaPlus", the main producer of Cinemazadeh film studio and the General Director of the distribution company "Cinema Distribution" Jafar Akhundzadeh
After the official part of the event, a documentary film made by "Baku Media Center" "The Last Assembly" (Son İclas), narrating how Azerbaijan, after many years, gained independence, was screened with the support of the Heydar Aliyev Foundation, whose leader and general producer was Arzu Aliyeva.
The subsequent part of the event was followed by the film "Kəklikotu", presented by the company "Cinema Distribution".
"CinemaPlus" is equipped with new generation projectors "Barco", which have high brightness, as well as sound systems. It consists of 5 halls and 453 seats. In addition, the cinema "CinemaPlus" uses the technology GetD.
The cinema is located at the intersection of Heydar Aliyev Avenue and Aziz Aliyev Street.
Support in the organization of the event was provided by Cinemazadeh Dubbing Studio, Cinema Distribution, Cafe Kolorit and Foto Gallery.