“Gənclik Mall” Ticarət Mərkəzinin “CinemaPlus” kinoteatrında Toğrul Məmmədovun “Bayram axşamı” komediya filminin təqdimatı keçirilib.
“M Group Production”ın yeni layihəsi - “Bayram axşamı” tammetrajlı bədii filmi həm şirkətin ilk kinematoqrafiya işi, həm də gənc rejissorun debütü olub.
İlk öncə qeyd edək ki, film yaradıcı heyətə, həqiqətən, şöhrət gətirib - qabaqcıl texnologiyalardan istifadəylə keyfiyyətli iş, orijinal süjet və yumor, əlbəttə, bütün axşam boyunca aktyor oyunu tamaşaçılara bir çox pozitiv emosiyalar çatdırıb.
Toğrul Məmmədov təkcə rejissorluq vəzifəsini öz üzərinə götürməyib, həm də Fariz Əliyev və Cəmil Məmmədli ilə əməkdaşlıq nəticəsində filmin ssenari müəllifi kimi çıxış edib. Layihənin prodüseri, “M Group Productionun” rəhbəri və Azərbaycanın Əməkdar artisti Murad Dadaşovisə filmdə epizodik rollardan birini oynayıb.
Novruz bayramına həsr olunmuş filmdə Hollivud filmlərindən məlum olan yeni texnologiyalardan, mürəkkəb qrafika işləri və müasir kompüter üsullarından istifadə olunub.
Filmin məzmunu: ekran əsəri Bayram adlı uğursuz oğlanın şirkət sahibinin qızına vurulmasından bəhs edir. Əsas hadisələr Novruz bayramı ərəfəsində cərəyan edir. Bayram uğursuzluğa son qoymağı qərara alır. Novruz bayramı ənənəsinə görə, bu arzunun həyata keçməsi üçün tonqalın üstündən tullanmaq lazımdır. Lakin o, səhər yeni doğulmuş körpənin başı ilə əvvəlki Bayrama çevrilir.
Filmdə əsas rolları Əməkdar artist Əkbər Əlizadə və Elxan Quliyev, habelə artistlər Oksana Rəsulova, İslam Mehrəliyev, Cəmil Məmmədli və Asya Abdullayeva oynayıblar. Filmdə, həmçinin, Xalq artisti Firəngiz Mütəllimova, Əməkdar artist Nahidə Orucova, aparıcı Xose Bernardo, müğənni Miri Yusif və başqaları rol oynayıblar.

CinemaPlus Ganjlik held a screening of the debut feature film of Toghrul Mammadov “Bayram axşamı”
The full-length feature film "Bayram Axşamı" is the new project of "M Group Production", and became not only the first cinematic work of the company, but also the debut of the young director Togrul Mammadov.
The original plot and humor of the movie, and outstanding cast delivered a great deal of positive emotions to the audience throughout the evening.
Togrul Mammadov acted as the director, and script writer, writing in collaboration with Fariz Aliyev and Jamil Mammadli. The head of "M Group Production", producer of the project, and Honored Artist of Azerbaijan Murad Dadashov also played a cameo in the film.
Latest technologies used in well-known Hollywood films, complicated graphic work and modern computer developments were used in the development of the film which is dedicated to the Novruz holiday.
The viewers welcomed the filming crew warmingly. The creative team thanked the audience for their warm greetings and expressed their hope that the film will capture their hearts.
The plot: The film tells the story of a loser named Bayram, who is in love with the daughter of the owner of one major company. The main events unfold on the eve of the Novruz holiday. Bayram decides to end the setbacks! For this, according to the tradition of the Novruz holiday, he needs to jump through the fire, making a wish. However, in the morning he turns into a newborn baby! And to make things even more complicated, the baby has the head of the former Bayram.