1 iyun bütün dünyada Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü kimi qeyd olunur.
Bu münasibətlə “Amburan Mall” Ticarət Mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” kinoteatrında aztəminatlı ailələrdən olan 70-ə yaxın azyaşlını “Super Mario qardaşları kinoda” animasiya filminə baxmağa dəvət edib. Cizgi filminin nümayişindən sonra uşaqlara hədiyyələr verilib.
Bayram şənliyində “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə və “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin həmtəsisçisi Adnan Əhmədzadə iştirak ediblər.
“CinemaPlus komandası həmişə olduğu kimi, bu gün də uşaqları sevindirmək qərarına gəlib. Biz aztəminatlı ailələrdən olan uşaq və yeniyetmələri şam yeməyinə dəvət etdik və birlikdə cizgi filminə baxdıq. Yeri gəlmişkən, dəvət olunan uşaqların çoxu əvvəllər heç vaxt kinoteatrda olmayıblar”, - deyə Zaur Darabzadə bildirib.
Nümayişin sonunda böyük sevinc hissi yaşayan uşaqlar kino zalını alqışlara qərq ediblər. Daha sonra isə onlara hədiyyələr təqdim olunub.
“Bu gün bəyəndiyim saysız-hesabsız şeyləri sadalaya bilərəm. Hər şey gözlədiyimdən də yaxşı keçdi”, - deyə 10 yaşlı Şəfəq Cəlilova bildirib.
O, bütün uşaqları bayram münasibəti ilə təbrik edib:
“Dünyanın bütün uşaqlarına təhsil və dərslərində uğurlar arzulayıram. Mən özüm də məktəbdə yaxşı oxuyuram və müəllimlərin mənə verdikləri tapşırıqlardan daha çoxunu yerinə yetirməyə çalışıram”.
Şəfəq qeyd edib ki, gələcək peşəsi ilə bağlı artıq çoxdan qərar verib və arzusu öz salonunu açmaqdır.
13 yaşlı Oruc Əhmədlinin də əsas arzusu hər hansı peşəyə yiyələnməkdir. Gələcəkdə fəaliyyətini avtomobillərlə əlaqələndirmək istəyir:
“Bu gün heyrətamiz bir gün idi, hər şeyi tam bəyəndim. Bütün uşaqları bayram münasibətilə təbrik edirəm və onlara bu həyatda mümkün qədər çox maraqlı şeylər görmələrini arzulayıram”.
Uşaqların müəllimi bu günə görə tədbirin təşkilatçılarına təşəkkür edib:
“Hər şey əla keçdi, uşaqlar üçün əsl bayram idi, onların necə xoşbəxt olduqlarını təbəssümlərindən görmək olar”.

The World celebrates the International Children's Day on the 1st of June.
For this event, the chain of cinemas “CinemaPlus”, located in the Amburan Mall, invited about 70 children from low-income families to watch the cartoon “The Super Mario Bros. Movie”. At the end of watching the cartoon, the children were gifted with the different presents.
The Chairman of the Supervisory Board of the chain of cinemas “CinemaPlus” Zaur Darabzadeh, and Adnan Ahmadzadeh, co-founder of the chain of cinemas “CinemaPlus” were attended to the event.
“Today, the team of “CinemaPlus”, as always, decided to please the children. We invited children and teenagers from low-income families for lunch and to watch a cartoon together. By the way, many of the invited boys and girls have never been to the cinema before,” said Zaur Darabzadeh.
At the end of the show, enthusiastic children “filled” the cinema hall with applause, and then gifts were presented to happy boys and girls.
“I can list endlessly what I liked today. Everything went better than I expected,” says 10-year-old Shafag Jalilova.
The girl congratulated all the children on the holiday: “I wish all the children of the world to get an education and many successes in their studies. I myself study well at school and try to do more assignments than teachers ask me.
Shafag noted that she had already decided on her future profession a long time ago, her dream is to open her own salon.
The main dream of 13-year-old Oruj Ahmedli is also to master a profession. In the future, he wants to connect his activities with the cars: “Today was an amazing day, I liked absolutely everything. I congratulate all the children on the holiday and wish them to see as many interesting things as possible in this life.
The teacher of the teenagers thanked the organizers of the event for today’s event: “Everything went great, it was a real holiday for the children, you can see how happy they are by their smiles.”